Twórczość Stephena Kinga, króla horroru. Które książki pisarza są szczególnie warte polecenia?

Twórczość Stephena Kinga, króla horroru. Które książki pisarza są szczególnie warte polecenia?

Książki Stephena Kinga pełne są napięcia, wzruszeń i ciężkiej atmosfery. Chociaż pisarz zyskał miano mistrza horroru, to nie jest to jedyna tematyka, w której sprawnie się porusza. Jego powieści zawierają w sobie elementy psychologiczne, obyczajowe, kryminalne, science fiction oraz sensacyjne.

Których książek Stephena Kinga nie można pominąć?

W powieściach mistrza horroru niebezpieczeństwo może czaić się dosłownie wszędzie. Nigdy nie wiadomo czy znajdzie się w domu, szpitalu, studni czy w kościele. A kiedy miejsce będzie już zlokalizowane, to jaką postać przyjmie? Dobrotliwego księdza? Nielubianej uczennicy? A może szanowanego policjanta? Twórczość Stephena Kinga nieustannie trzyma w napięciu, a uczucie grozy skaluje się do niewyobrażalnych rozmiarów.

Miasteczko Salem

Kultowa powieść grozy autorstwa Stephena Kinga. W niewielkim miasteczku zaczynają dziać się dziwne rzeczy, a dzieci i dorośli znikają w niewyjaśnionych okolicznościach. Coraz częściej mówi się o złych mocach, które zbierają swoje żniwo. Młody chłopiec postanawia zebrać grupę śmiałków i rzucić wyzwanie koszmarowi czającemu się w mroku.

Zielona mila

Historia toczy się w zakładzie karnym, w którym skazańcy czekają na egzekucję. Pilnowani są przez strażników, a ze względu na charakter więzienia atmosfera tam jest niezwykle gęsta. Wśród skazańców są różnego rodzaju degeneraci, tacy jak chociażby niepozorny Francuz z Luizjany, który zgwałcił i zabił młodą dziewczynę, a dla zatarcia śladów spalił również kolejnych sześć osób. Wydaje się, że jedyną niepasującą tam osobą jest John Coffey. Choć został skazany za brutalne morderstwo na dwóch małych dziewczynkach, to nie wszyscy wierzą w jego winę. Jest zbyt łagodny, a jego niewinne spojrzenie załzawionych oczu potrafi poruszyć serce. Paul Edgecombe jest klawiszem, który próbuje rozwiązać zagadkę Johna Coffeya i zrozumieć więzi łączące go z tajemniczym Francuzem.

To

Jeden z najbardziej przerażających horrorów ostatnich lat. To jest bezimiennym i zmiennokształtnym złem, które przybiera postać największego koszmaru swych ofiar, którymi zazwyczaj są bezbronne dzieci mieszkające w miasteczku Derry. Po nasyceniu głodu upiór znika, aby powrócić w przyszłości i ponownie rozpocząć polowanie. Jak można powstrzymać demona? Czy istnieje sposób na zwalczenie czystego zła?

Outsider

Młody chłopiec pada ofiarą brutalnego morderstwa, a podejrzenia padają na spokojnego i szanowanego nauczyciela i trenera sportowego. Policja decyduje się dokonać spektakularnego zatrzymania podczas meczu drużyny, którą trenował. Terry Maitland zostaje zatrzymany na oczach tysiąca widzów, a także swojej żony i córek. Nikt jeszcze nie wie, że będzie to początek prawdziwego koszmaru. Kiedy nowe fakty zaczynają wypływać w trakcie śledztwa, nie ma już odwrotu, a drugie oblicze spokojnego nauczyciela niebawem da o sobie znać.

Lśnienie

Znana powieść Stephena Kinga, która zabiera czytelnika w objęcia obłędu. Jack Torrance jest poszukującym weny pisarzem. Nie mając zbyt wiele pieniędzy postanawia przyjąć posadę kustosza w opuszczonym na okres zimowy górskim hotelu Overlook. Praca jest prosta, a podróż i spokój będą doskonałym sposobem na skupienie się na swojej twórczości. Jack zabiera ze sobą syna i żonę, aby wspólnie spędzić ten wspaniały czas. Nie wiedzą jeszcze, że jest to początek krwawego koszmaru. Danny dzięki swoim telepatycznym zdolnościom odkrywa, że hotel jest nawiedzony, a zamieszkujące go duchy powoli doprowadzają Jacka Torrance do szaleństwa. Jak uratować się przed obłąkanym psychopatą w ciele najbliższej osoby?

Cmętarz zwieżąt

Arcydzieło, które mrozi krew w żyłach i budzi niepokój towarzyszący czytelnikom jeszcze na długo po zamknięciu książki.
Nieznana przeszłość często nieświadomie odtwarzana jest przez ludzi, którzy nie chcą słuchać ostrzeżeń ani własnej intuicji. Takim człowiekiem jest właśnie Louis Creed. Młody i ambitny lekarz lekceważy przesądy sąsiada i postanawia przekroczyć granicę, która nigdy nie powinna być naruszona.
Szybko przekona się, że zło czai się nie tylko na wzgórzu będącym miejscem pochówku zwierząt okolicznych dzieci. Prawdziwy mrok znajduje się w samym Louisie Creedzie, a teraz nadszedł czas jego uwolnienia.

W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości – romantyczny, odmieniony Bond