Muzyka dla dzieci: dlaczego jest dla Ciebie dobra.

Muzyka dla dzieci: dlaczego jest dla Ciebie dobra.

Muzyka dla niemowląt. Maluchy ją lubią i czują się w niej bardzo dobrze. Oto dlaczego i jak to zrobić w najlepszy sposób, wspierając otwartość i wrodzoną ciekawość najmłodszych na ten temat.
Słuchanie muzyki u niemowląt pomaga rozwijać inteligencję, ale przede wszystkim postawę, skłonność do samej muzyki, a także stanowi szczególny moment dzielenia się z mamą i tatą. Od wczesnego dzieciństwa, poleca się najlepszy sposób dzielenia słuchaniem muzyki dziecka.

Muzyka dla dzieci jest dobra także dla Ciebie.

Czy słuchanie muzyki jest dobre dla niemowląt? Oczywiście ponieważ rozwija ich uzdolnienia muzyczne. Są tacy, którzy twierdzą, że rozwija też inteligencję, a to z pewnością prawda, ponieważ ludzki mózg nigdy nie jest tak aktywnie i globalnie zaangażowany, jak podczas słuchania muzyki. Dużo lepiej myśleć o pięknie i o wszystkim słuchając muzyki, która wplata się w język rozwoju emocjonalnego.
Relaksująca muzyka dla niemowląt. Prawidłowa głośność. Poziom dzięku jest bardzo ważny, aby nadzorować słuch dziecka. Może się zdarzyć, że podczas korzystania z muzyki dziecko się boi, ale to tylko pierwsze wrażenie. Obserwujmy to, a wraz z nim zdecydujmy o odpowiedniej głośności.

Kiedy słuchać muzyki z noworodkiem?

Najlepszy czas wieczorami. Słuchanie muzyki pomaga dzieciom się zrelaksować, dobrze jest towarzyszyć im w tym do snu. Staramy się jednak nie ograniczać słuchania tej funkcji: w ciągu dnia możemy słuchać muzyki o każdej porze, nie wyłączając nawet żywych piosenek. Podążajmy za ich rytmami i pozwólmy im poruszać się same, nie zmuszajmy ich do sztucznego poruszania się. Można wziąć dziecko w ramiona i tańczyć lub zostawić go w pozycji leżącej: to on będzie badał ruch.

Muzyka dla dzieci: którą wybrać i co jest celem?

Ważne jest, aby pamiętać, że noworodek jest niewielki tylko rozmiarami, ale jeśli chodzi o naukę i umiejętność przyswajania różnych języków, jest on osobą lepszą w tym od nas. Można słuchać i śpiewać piosenki, które są częścią dziedzictwa kulturowego tradycji kulturowej, ale pamiętajmy, że noworodek może słuchać wszystkiego.
Jeśli mama i tata słuchają muzyki, która ich porusza, angażuje lub bawi, dziecko to słyszy i czuje.
To jest kryterium wyboru, dając pierwszeństwo wysokiej jakości muzyka, jeśli chcesz to również złożone, z różnorodnością gatunków
i powtórzenie tej samej piosenki (maluch o to poprosi).
Wsłuchiwanie się także w ciszę. Często zbyt mocno pobudzamy dzieci i tracimy to głębokie spojrzenie na coś, co je uderza. Dajmy mu czas na delektowanie się, przyswajanie, doświadczamy też zawieszenia.

Jakie są najbardziej odpowiednie gatunki?

Jeśli chodzi o gatunki, to z pewnością jest znakomity klasyczny, jazz i muzyka popularna.
Reklama, która jest przekazywana przez radio, jest mało przydatna, po pierwsze dlatego, że słychać ją wszędzie, a po drugie dlatego, że jest mało urozmaicona. Trudno sporządzić listę muzyki klasycznej dla niemowląt: słuchałbym tego wszystkiego bez uprzedzeń.

Dlaczego zwracamy się do natury w niepewnych czasach?